HAKKIMIZDA

"Medeniyetin Hamuru"

Kombassan A.Ş.

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu (2007)

Kombassan A.Ş.; 1989 yılında Konya 2.organize sanayi bölgesi, Vezirköy caddesinde toplam 84.750 m²’lik bir alana kurulmuş, 40.790 m² kapalı alanı bulunan Türkiye’nin Kağıt üretimi alanında 1.hamur yazı tabı kağıdı üreten fabrikalarından biridir. Ürün çeşitleri arasında, 50 – 160 g/m² aralığında değişen gramajlarda FSC’li ürün ve normal ürün olarak 1.hamur her türlü ofset kâğıt (TS 11610 standardı kapsamında/kapsamı dışında), bobin, ebat ve fotokopi kâğıdı (TS EN 12281 standardı kapsamında/kapsamı dışında) yer almaktadır. Günlük 310 ton ve yıllık 100.000 ton kâğıt üretimi kapasitesine sahiptir.

Matbaa üretimi alanında; her türlü grafik tasarım çalışması, kalıp hazırlama, 225 g/m² ile 450 g/m² arası her çeşit kartonla ofset baskı, mikrodalga sıvamalı karton ambalaj, UV Laklama, kutu kesim ve 2 – 3 – 4 – 6 nokta yan yapıştırma, asetat pencere yapıştırma, shrink ambalaj işlemlerini FSC’li ürün ve normal ürün olarak yapmaktadır. Günlük 250.000 tabaka baskı kapasitesine ve yıllık ortalama 20.000 ton karton işleme kapasitesine sahiptir.

Defter üretimi alanında; TS 4544 standardı kapsamında/kapsamı dışında tüm okul defterlerini / her türlü defter çeşitlerinin üretimini FSC’li ürün ve normal ürün olarak yapmakta olup, günlük 30 ton defter ve yıllık ortalama 10.000 ton defter üretim kapasitesine sahiptir.

Yerli sermaye kullanarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çalışan Kombassan A.Ş., Türkiye’nin kağıt ihtiyacının % 15’ini karşılamaktadır.

Kombassan A.Ş. Çevreye karşı gösterdiği duyarlılık nedeni ile 14001 çevre yönetim sistemini kurarak önemli bir adım atmıştır.

Tüm teknolojik yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek kendi bünyesine aktarmak için büyük bir çalışma içerisinde bulunan Kombassan A.Ş.; dinamik ve genç kadrosu ile kağıt, matbaa ve defter sektörlerinde hak ettiği yere yükselmiştir. Sektörü içinde diğer tüm firmalar arasında teknolojik yenilik ve çalışmalarda yönlendirici olmaya çalışmaktadır. Üretimde daima en iyisini yaparak ve satış sonrası müşteri memnuniyetini de temel ilke edinen Kombassan A.Ş., üretimin her aşamasında yönetim sistemlerinin temel prensiplerine bağlı kalmış ve üretimini yönlendirmiştir.

Kombassan A.Ş.

Vizyonumuz, Misyonumuz, Değerlerimiz

MİSYONUMUZ

TEKNOLOJİK GELİŞMELERİ TAKİP EDEREK TÜRKİYE’DE KAĞIT, MATBAA AMBALAJ VE DEFTER SEKTÖRÜNDE LİDER OLMAK.

VİZYONUMUZ

FİRMAMIZIN REKABET VE KALİTE GÜCÜNÜ MAKSİMUM DÜZEYE ÇIKARARAK ULUSLARARASI ALANDA SÖZ SAHİBİ OLMAK.

KALİTE, FSC CoC, ÇEVRE POLİTİKASI

– MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ İLKE EDİNEREK ÜRÜNLERİMİZİN KALİTESİYLE İLK TERCİH EDİLEN OLMAK.
– YÖNETİM SİSTEMLERİMİZİ TÜM ÇALIŞANLARIMIZIN KATILIMI İLE UYGULAMAK, DENETLEMEK, SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEK VE DEVAMLILIĞINI SAĞLAMAK.
– ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLABİLECEK ETKİLERİ KAYNAĞINDA AZALTMAK, GERİ KAZANMAK VE NİHAİ BERTARAFINI SAĞLAMAK.
– YÖNETİM SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ ONAYLANMIŞ ULUSAL KANUN/YÖNETMELİK, ULUSLARARASI YASAL DÜZENLEMELER VE DİĞER İDARİ YÜKÜMLÜLÜKLERE UYMAK,
– YÖNETİM SİSTEMLERİ HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞANLARA BİREYSEL SORUMLULUK VE EĞİTİMLER VERMEK.
– ÇEVRE KAYNAKLARINI TASARRUFLU KULLANARAK SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMAYA KATKIDA BULUNMAK.
– ACİL DURUM VE KAZALARDA ÇEVRESEL ZARARLARA KARŞI ÖNLEM ALINIP OLUŞACAK ZARARLARI EN AZA İNDİRMEK.
– YÖNETİM SİSTEMLERİ POLİTİKAMIZ HAKKINDA MÜŞTERİLERİMİZE, TEDARİKÇİLERİMİZE VE İLGİLİ TARAFLARA BİLGİ VEREREK İNSANA VE ÇEVREYE SAYGILI, DOĞAYI KORUYAN BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞMAK.

KOMBASSAN A.Ş. ENERJİ POLİTİKASI

– YÜKSEK GÜÇLÜ ENERJİ TÜKETİM NOKTALARINDAN BAŞLAYARAK, YAPILACAK İYİLEŞTİRMELERLE ENERJİ VERİMLİLİĞİMİZİ SÜREKLİ ARTTIRACAĞIMIZI,
– BELİRLENMİŞ AMAÇ VE HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN GEREKLİ BİLGİ, EĞİTİM VE KAYNAĞI SAĞLAYACAĞIMIZI,
– YÜRÜRLÜLÜKTEKİ ENERJİ MEVZUATINA UYACAĞIMIZI VE YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİMİZİ,
– ENERJİ TÜKETİMİMİZİ, ÇALIŞMA VE ÜRETİM KAPASİTEMİZLE UYGUN HALDE TUTMAYI VE DÜŞÜRMEYE YÖNELİK ÇALIŞMALARDA BULUNMAYI, AÇIĞA ÇIKAN YAN ÜRÜN GAZLARINDAN VE ATIK ISILARDAN EN ÜST DÜZEYDE YARARLANMAYI,
ÜRETİM SÜRECİ BOYUNCA ENERJİ VERİMLİLİĞİ YÜKSEK ÜRÜN KULLANMAYI ÖN PLANDA TUTMAYI,
– TÜM ÇALIŞANLARIMIZIN, ALT YÜKLENİCİLERİMİZİN VE TEDARİKÇİLERİMİZİN ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONUSUNDAKİ FARKINDALIĞINI ARTIRMAYI, TAAHHÜT EDERİZ.

 

MEDENİYETİN HAMURU

Kombassan A.Ş. Üretim Kısımları

Kağıt Üretim Tesisi

Kombassan A.Ş. olarak müşterilerimizin isteği doğrultusunda 60 – 160 g/m² aralığında değişen gramajlarda 1.hamur her türlü ofset kağıt, bobin, ebat ve fotokopi kağıdı üretimi yapılmaktadır.

Matbaa Üretim Tesisi

Matbaa üretimi alanında her türlü grafik tasarım çalışması, kalıp hazırlama, 225 g/m² ile 450 g/m² arası her çeşit kartona ofset baskı yapılabilmektedir.

Defter Üretim Tesisi

Kombassan A.Ş. defter üretimi alanında; TS 4544 standardı kapsamında tüm okul defteri çeşitlerinin üretimini FSC’li ürün ve normal ürün olarak üretmektedir.