Kombassan A.Ş.

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu (2007)

Kombassan A.Ş.; 1989 yılında Konya 2.organize sanayi bölgesi, Vezirköy caddesinde toplam 84.750 m²’lik bir alana kurulmuş, 40.790 m² kapalı alanı bulunan Türkiye’nin Kağıt üretimi alanında 1.hamur yazı tabı kağıdı üreten fabrikalarından biridir. Ürün çeşitleri arasında, 50 – 160 g/m² aralığında değişen gramajlarda FSC’li ürün ve normal ürün olarak 1.hamur her türlü ofset kâğıt (TS 11610 standardı kapsamında/kapsamı dışında), bobin, ebat ve fotokopi kâğıdı (TS EN 12281 standardı kapsamında/kapsamı dışında) yer almaktadır. Günlük 310 ton ve yıllık 100.000 ton kâğıt üretimi kapasitesine sahiptir.

Matbaa üretimi alanında; her türlü grafik tasarım çalışması, kalıp hazırlama, 225 g/m² ile 450 g/m² arası her çeşit kartonla ofset baskı, mikrodalga sıvamalı karton ambalaj, UV Laklama, kutu kesim ve 2 – 3 – 4 – 6 nokta yan yapıştırma, asetat pencere yapıştırma, shrink ambalaj işlemlerini FSC’li ürün ve normal ürün olarak yapmaktadır. Günlük 250.000 tabaka baskı kapasitesine ve yıllık ortalama 20.000 ton karton işleme kapasitesine sahiptir.

Defter üretimi alanında; TS 4544 standardı kapsamında/kapsamı dışında tüm okul defterlerini / her türlü defter çeşitlerinin üretimini FSC’li ürün ve normal ürün olarak yapmakta olup, günlük 30 ton defter ve yıllık ortalama 10.000 ton defter üretim kapasitesine sahiptir.

Yerli sermaye kullanarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaya çalışan Kombassan A.Ş., Türkiye’nin kağıt ihtiyacının % 15’ini karşılamaktadır.

Kombassan A.Ş. Çevreye karşı gösterdiği duyarlılık nedeni ile 14001 çevre yönetim sistemini kurarak önemli bir adım atmıştır.

Tüm teknolojik yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek kendi bünyesine aktarmak için büyük bir çalışma içerisinde bulunan Kombassan A.Ş.; dinamik ve genç kadrosu ile kağıt, matbaa ve defter sektörlerinde hak ettiği yere yükselmiştir. Sektörü içinde diğer tüm firmalar arasında teknolojik yenilik ve çalışmalarda yönlendirici olmaya çalışmaktadır. Üretimde daima en iyisini yaparak ve satış sonrası müşteri memnuniyetini de temel ilke edinen Kombassan A.Ş., üretimin her aşamasında yönetim sistemlerinin temel prensiplerine bağlı kalmış ve üretimini yönlendirmiştir.